Zinek v tekuté formě - Organic
Kód: 1843Detailní popis produktu
Zinek v tekuté formě - Organic
Naše kapky Zinc Liquid Drops jsou vyrobeny ze síranu zinečnatého a obsahují pouze trochu organické jablečné šťávy pro ochucení. Neobsahuje kyselinu citronovou, přidaná aromata (včetně "přírodního" aroma), alkohol, kukuřici a další pochybné složky. S pouhými 15 kaloriemi v jedné dávce představuje Zinc Liquid Drops snadný a chutný způsob, jak uspokojit potřebu zinku bez polykání tablet.
Naše kapky Zinc Liquid Drops ze síranu zinečnatého poskytují 15 mg zinku v jedné dávce - ideální dávku pro podporu zdraví orgánů a imunitního systému bez obav, že byste ho dostali příliš mnoho.
Přijměte opatření ještě dnes, abyste udrželi své tělo na správné cestě, a objednejte si kapky Zinc Liquid Drops, které zajistí nejen zdraví vašeho imunitního systému, ale i pohodu celého vašeho těla.
Jaké jsou benefity organického tekutého zinku?
- Kardiovaskulární zdraví
Vyšší hladina zinku je spojena s optimálním kardiovaskulárním zdravím. Vědci se nyní domnívají, že zinek může hrát klíčovou roli při regulaci pohybu vápníku v srdečních buňkách a podporuje normální fungování srdce. - Zdraví plic a dýchacích cest
Studie ukazují, že dostatečné množství zinku podporuje dobrou kondici dýchacích cest, zejména během sezónních výzev pro vaše zdraví. - Metabolické zdraví
Zinek je nezbytný pro činnost více než 300 enzymů, které pomáhají při metabolismu, trávení a dalších procesech. Podporuje zdravý metabolismus, napomáhá metabolismu sacharidů a bílkovin a vstřebávání živin. - Zdraví mozku
Zinek pomáhá předcházet hromadění defektních bílkovin v mozku a hraje klíčovou roli v tom, že pomáhá bílkovinám udržovat jejich správný tvar pro zdravou kognitivní funkci. - Zdraví smyslových orgánů
Nedostatek zinku často vede ke ztrátě chuti i chuti k jídlu. Při jeho nedostatku mohou buňky v orgánech chuti a čichu skutečně rychleji odumírat. Zinek pomáhá očím vnímat světlo a přenášet nervové impulzy do mozku. Nedostatek čichu nebo chuti je jedním z klasických příznaků nedostatku zinku. - Zdraví kostí
Zinek hraje klíčovou roli v kostní matrici a reguluje křehkou rovnováhu mezi tvorbou a odbouráváním kostí, což je důležité zejména s přibývajícím věkem. Podporuje také mineralizaci kostí díky své roli kofaktoru alkalické fosfatázy, enzymu, který se nachází ve vašich kostních buňkách. - Syntéza bílkovin a hojení ran
Zinek podporuje zdravou pokožku a integritu sliznic.
Další informace o zinku
Zinek je jednou z nejdůležitějších živin, která přispívá k normální funkci imunitního systému. Přesto až dvě miliardy lidí nemají dostatek tohoto důležitého minerálu.
Kromě osob starších 60 let existuje několik dalších skupin, u kterých může být riziko vzniku nedostatku zinku vyšší, např:
- Vegetariáni
Biologicky dostupný zinek je nejvíce obsažen v živočišných potravinách, jako jsou ústřice, játra a hovězí maso z pastvin. Nejenže jsou nejlepším zdrojem zinku, ale konzumace těchto potravin může také zlepšit vstřebávání zinku ze všech zdrojů. rostlinné zdroje zinku se nevstřebávají zdaleka tak dobře jako živočišné zdroje. Pokud jste vegetariáni, můžete potřebovat až o 50 % více zinku než lidé, kteří jedí maso. - Konzumenti obilovin, semen, ořechů a luštěnin
Mnoho luštěnin, celých zrn, semen a ořechů obsahuje fytáty a další sloučeniny, které se vážou na zinek a ztěžují jeho vstřebávání v těle. vegetariáni sice obvykle jedí hojně luštěniny, zrna, ořechy a semena, ale i když nejste vegetariáni, ale jíte hodně těchto potravin, můžete být také více ohroženi. - Těhotné a kojící ženy
Vyvíjející se plod vyžaduje vysoké množství zinku. Pokud žena začíná těhotenství s hraniční hladinou zinku, může být ohrožena jeho nedostatkem. Kojení může také vyčerpat zásoby zinku u matky. - Osoby s nadměrnou konzumací alkoholu
Až polovina alkoholiků má nízkou hladinu zinku. Konzumace etanolu jednak snižuje střevní absorpci zinku, jednak zvyšuje vylučování zinku močí. Mnoho alkoholiků navíc nemá dostatečný příjem zinku v druzích a množství potravin, které obvykle konzumují.
Přestože je nedostatek zinku velmi rozšířený, jen málo lidí - a lékařů - se jím při zkoumání mnoha zdravotních problémů zabývá. Protože příznaky možného nedostatku zinku napodobují jiné běžné stavy, lékař nemusí rozpoznat zinek jako možného viníka.
Proč normální a zdravá funkce imunitního systému vyžaduje zinek
Jediným minerálem, který se v těle vyskytuje častěji než zinek, je železo.
Na rozdíl od železa však vaše tělo zinek nedokáže skladovat. Abyste ho měli dostatek, musíte ho denně přijímat. Zdravý a normální imunitní systém bez něj nemůže fungovat. Zinek je klíčovým poslem imunitních buněk a zinek uvnitř vašich buněk se podílí na důležitých signálních událostech.
Vaše tělo potřebuje zinek k produkci bílých krvinek, které kolují v krvi a jsou v pohotovosti, aby podnikaly útoky proti napadajícím patogenům. Zinek také ovlivňuje tvorbu protilátek a cytokinů, fagocytózu - neboli pohlcování nežádoucích buněk nebo částic - a regulaci genů uvnitř bílých krvinek.
Jakkoli je zinek důležitý pro normální stav imunitního systému, v průběhu let se dostával do pozadí před jinými živinami. Konvenční medicína prostě nevěnovala zinku takovou pozornost, jakou by si zasloužil, ale to se naštěstí začíná měnit. Jeden z důvodů tohoto zanedbávání souvisí s tím, že hladina zinku se obtížně měří. Na rozdíl od železa existuje jen velmi málo přesných metod jeho testování. Z tohoto důvodu většina lidí nikdy nebyla na zinek testována.
Přestože se zinek nachází v celém těle jako součást bílkovin a nukleových kyselin, hladina zinku v séru ne vždy odráží skutečný stav zinku. Totéž platí pro testy moči a analýzu vlasů.
Jak zinek pomáhá chránit tělo před účinky stárnutí buněk
Kromě toho, že přispívá k normální funkci imunitního systému, je zinek nezbytný pro zdravé fungování mozku, srdce, jater, slinivky, ledvin, kostí a svalů. Na buněčné úrovni používají vaše buňky DNA přítomnou v buňkách jako svůj plán při každé replikaci.
Po celý život je vaše tělo schopno reprodukovat DNA. S přibývajícím věkem se však tato schopnost zhoršuje, což vede ke zhoršování stavu vašich tělesných systémů.
Nedávno bylo zjištěno, že zinek hraje roli v tom, jak rychle se vaše buněčná DNA rozpadá. Příliš málo zinku ovlivňuje schopnost vašeho těla opravovat běžné poškození, ke kterému dochází na vaší DNA v důsledku oxidačních stresorů. Nadměrný oxidační stres totiž způsobuje škodlivé volné radikály, které mohou vést k urychlenému stárnutí buněk. K poškození DNA mohou přispívat i další stresory, jako jsou běžné tělesné procesy - například dýchání - a také znečištění, špatná strava a obezita.
Zinek hraje důležitou roli při snižování oxidačního stresu a opravách DNA, zejména s přibývajícím věkem.
Zinek hraje důležitou roli při snižování oxidačního stresu a opravách DNA, zejména s přibývajícím věkem.
Jakkoli je zinek prospěšný, je možné ho přijímat příliš mnoho. To je problém, protože nadměrné množství zinku může snížit vaši imunitní funkci a také snížit hladinu "dobrého" HDL cholesterolu.
Navíc může nadbytek zinku nepříznivě ovlivnit hladinu mědi a také váš sluch a chuť. Bylo prokázáno, že již 60 mg zinku denně má negativní vliv na stav mědi.
Proto je životně důležité přijímat správné množství zinku - a ne příliš mnoho. I když přijímáte dostatek zinku, můžete ho mít stále nedostatek. Protože se zinek běžně netestuje, mnoho lidí má jeho nedostatek, ale neví o tom.
I když máte v denní stravě dostatek zinku, určité stavy vám mohou bránit ve vstřebávání a využití tohoto nezbytného minerálu. S nedostatkem zinku často souvisejí žaludeční a střevní potíže.
Pokud se potýkáte s citlivostí na lepek, je pravděpodobnější, že budete mít nedostatek zinku. Stížností na nesnášenlivost lepku mezi Američany v posledních 50 letech přibývá. Při celiakii nebo nesnášenlivosti lepku vaše tělo v reakci na lepek napadá střevní sliznici. To může vést k zánětu a odírání drobných uzlíků ve sliznici tenkého střeva, kterým se říká klky.
Protože střevní klky jsou zodpovědné za vstřebávání živin z potravy, může ztráta klků vést k závažným nedostatkům ve výživě, včetně nedostatku zinku. Nemusíte být citliví na lepek, aby se to stalo vaší střevní sliznici. Rozpad střevních klků mohou způsobit i jiné typy střevních a gastrointestinálních potíží.
13 příznaků potenciálního nedostatku zinku
Důležité je vědět, že i mírný nedostatek zinku může vážně ovlivnit váš imunitní systém - a celé vaše tělo. Zde je několik příznaků, které naznačují nedostatek zinku:
- Častá onemocnění dýchacích cest nebo jiné infekce.
- Potíže se spánkem.
- Nízká energie.
- Nervozita.
- Pomalé hojení ran.
- Zhoršený zrak, chuť nebo čich.
- Kožní vyrážky.
- Nesoustředěnost a mozková mlha.
- Zhoršený sluch.
- Občasná náladovost a pocit smutku.
- zvýšená alergie na potraviny a prostředí.
- Řídnutí vlasů nebo plešatění.
- Mužská neplodnost.
Všechny tyto příznaky mohou napodobovat jiné stavy, takže většina lidí - a lékařů - má zřídkakdy podezření na nedostatek zinku, protože žádný z těchto příznaků sám o sobě nevypovídá o nedostatku zinku.
Pokud máte jeden nebo více z těchto příznaků a ani vy, ani váš lékař nedokážete určit příčinu, doporučuji vyzkoušet kvalitní doplněk stravy se zinkem. Možná jste jedním z mnoha lidí, kteří mají nedostatek, a pozorování, zda se vaše příznaky zlepší, je pravděpodobně nejlepší způsob, jak nedostatek zinku potvrdit.
Jak může stres přispět k nedostatku zinku
Označili byste svůj životní styl za stresující? Cítíte se někdy zahlceni mnoha životními povinnostmi? Pokud ano, možná máte nedostatek zinku. Emoční stres je jedním z největších faktorů, které stojí za nedostatkem zinku.
Když jste ve stresu, vaše tělo přesouvá zinek do mozku, orgánů, svalů a kůže, aby pomohlo napravit škody způsobené stresem. Dlouhodobý stres může vyčerpat koncentraci zinku a zvýšit hladinu kortizolu v krvi - stresového hormonu.
Pokud nejste schopni kontrolovat stres ve svém životě, může to mít vliv na zdraví vašich nadledvinek. Únava nadledvinek může následně vést nejen k nedostatku zinku, ale také k nedostatku vápníku a hořčíku.
Pro zdravou rovnováhu hormonů, včetně hormonů štítné žlázy, potřebujete dostatečnou hladinu zinku. Zinek totiž pomáhá produkovat progesteron, kortizol a aldosteron - hormony nezbytné pro optimální pohodu a zdravou zánětlivou reakci.
Jak může stres přispět k nedostatku zinku
Jak vás postupující věk může připravit na nedostatek zinku. S přibývajícím věkem vstupuje do hry mnoho faktorů, které zvyšují riziko nedostatku zinku.
Podle jednoho vládního průzkumu bylo zjištěno, že až 45 % dospělých ve věku 60 let a více má příjem zinku nižší, než je odhadovaná průměrná potřeba 6,8 mg denně u žen a 9,4 mg denně u mužů. S přibývajícím věkem klesá schopnost vstřebávat a využívat zinek. A pokud ve stravě nepřijímáte dostatek zinku, vystavujete se díky tomuto faktoru ještě většímu riziku jeho nedostatku.
Příliš málo biologicky dostupného zinku - neboli zinku, který vaše tělo dokáže snadno vstřebat a využít - může vést k častějším změnám ve vašem těle. Zde je třeba mít na paměti ještě jednu věc: Část mozku, která ukládá zinek, je mozková kůra, včetně hipokampu a amygdaly. Tato klíčová oblast je zodpovědná za kognitivní funkce. Mít správné množství zinku je pro zdravou funkci mozku a náladu nezbytné.
Použití
Doporučené dávkování: Dospělí užívají jako doplněk stravy 4 kapátka denně (4 ml).
Každá dávka poskytuje 15 mg zinku - ideální dávku pro podporu zdraví orgánů a normálního imunitního systému bez obav, že byste ho dostali příliš mnoho.
Složení
Ingredients INCI:
Zinc (Zinc Sulfate), Organic Glycerin, Purified Water, Organic Apple Juice.
Ingredience: Zinek, Organic rostlinný glycerin, Čištěná voda, Organic šťáva z jablka (plod).
Certifikováno USDA Organic.
Velikost dávky: 4 kapátka (4 ml) nalačno
Obsah: obsahuje 28 dávek.
Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.