Chemické opalovací krémy zabíjejí naše korálové útesy.

Mezinárodní výzkumné týmy nalezly nejvyšší koncentrace oxybenzonu kolem korálových útesů, které jsou oblíbené u turistů, zejména na Havaji a v Karibiku.
Oxybenzon mění korálovou DNA, což činí korál náchylnější k potenciálně smrtelnému bělení a působí jako endokrinní disruptor, což způsobuje, že se korálový kámen zapouští do své vlastní kostry a umírá.
Odhaduje se, že 25 až 60 milionů lahví na opalovací krémy se každý rok vymývají do korálového útesu. A mezi 6000-14000 tun opalovacího krému vstupuje každý rok do oblastí korálových útesů po celém světě. Na Havaji a Karibiku byly koncentrace 12krát vyšší, podle testování mořské vody.

Věděli jste, že většina opalovacích krémů prodávaných v obchodech se vyrábí z:

    OXYBENZONE (benzofenon-3) - opalovací krém s několika podezřeními na lidské zdraví.

    Butylparaben - konzervant s několika potencionálními riziky na lidské zdraví.

    AVOBENZONE

    OCTISALATE

    OCTOCRYEBE

    HOMOSALATTE

    OCTINOXATE (Ethylhexyl methoxycinnamate) - podezřelé účinky na lidské zdraví.

    4-methylbenzyliden camphor (4MBC) - Tato látka je povolena v Evropě a Kanadě, nikoli v USA nebo Japonsku.Všechny tyto chemikálie jsou toxické nejen pro naše korálové útesy, ale jsou také toxické pro ryby a lidi způsobující nerovnováhu hormonů, dokonce i reprodukční problémy.

* OXYBENZONE * je jednou z nejběžnějších přísad ve více než 3500 ochranných krémech na opalování.Existují i ​​další faktory, jako je globální oteplování, znečištění a lidské aktivity, které jsou mnohem větší hrozbou pro naše korálové útesy, ale to není důvod ignorovat výsledky tohoto výzkumu.

Proč si vybrat organické minerální opalovací krém:

Ao Organics Opalovací krém používá jako aktivní složku Non Nano Zinc Oxide jako SPF (Sun Protection Factor), minerál, který se nevstřebává do vaší pokožky. Ručně vybírám a pečlivě zkoumám každou složku, která jde do opalovací krému Ao Organics, můžu zajistit, že naše produkty jsou v nejvyšší kvalitě, organické a bezpečné pro vodní svět.

Naše kůže je největším orgánem těla a většina z toho, co aplikujete, se vstřebává přímo do krevního oběhu. Pokud si vyberete minerální opalovací krém vyrobený z nano-účinných látek, neabsorbují se účinné látky do pokožky. Místo toho působí jako ochranná vrstva na povrchu kůže, odrážející paprsky jako zrcadlo.

Zatímco všechny chemické opalovací krémy chrání pokožku před UVB paprsky, některé z nich neposkytují ochranu před hlubšími pronikajícími paprsky UVA. UVA paprsky jsou spojeny s předčasným stárnutím, něco, co jsem si jistý, že bychom se všem chtěli vyhnout!

Minerální opalovací krémy chrání před UVB i UVA paprsky.


Souhlasím

Tyto stránky používají cookies