Už jste o ní slyšeli? Je to jednoduché, levné, skvělé pro vaši pokožku a šetrné k životnímu prostředí!

Použití olejů k čištění pokožky může znít trochu divně, ale tato metoda je fantastický přirozený způsob, jak získat čistou pleť, která vypadá zářivé a zdravě. Čištění pleti kvalitně zpracovanými organickými oleji je zvláště vhodné pro ty, kteří bojovali s problematickou pletí. Pomůže vyvážit pokožku a obnovit její přirozené zdraví, zmírňuje mnoho problémů kůže, jako je suchá kůže, mastná pleť, akné a černé tečky.

Proč?

Stres, odbývání kvalitní stravy a spánku, nedostatek času na naše nejbližší a jen tak procházka na čerstvém vzduchu se časem projeví. Kůže je největší orgán těla a problematická pleť klidně ve 30 letech, předčasné stárnutí, hormonální změny ale také vysušování pleti nevhodnými přípravky

Jak to funguje?

Tajemství spočívá v jednoduchém principu- vmasírovaný olej rozpouští mastnotu. Zbaví tak obličej nečistot a špíny, které jsou na kůži, včetně make-upu (i voděodolná řasenka) a všech škodlivin a bakterií, s kterými přichází pokožka každý den do kontaktu. Po nanesení olej stačí otřít je všechno pryč. Možná si říkáte, že čistit pleť olejem problémy ještě zhorší, avšak olej nezbaví pokožku svého přirozeného filmu. Naopak! Pomůže mu do rovnováhy. Spoustu čistících přípravků na pleť pomůže zbavit mastnoty a nečistot, ale pokožku vysušují. To má za následek ještě větší produkci kožního mazu a ucpávání pórů.

Jak na to?

Ideální večer před spánkem. Vyberte vhodný olej. Na začátku doporučujeme zvolit nějaký neutrální:

Bio Jojobový olej

Bio Mandlový olej

Pro sušší pleť jsou i arganový olej, avokádový olej.

Naneste male množství a krouživými pohyby vmasírujte do pokožky. Pro intenzivnější čištění můžete nechat 10 minut působit. Pak je důležité otevřít póry. Namočte žínku v teplé vodě a pak ji přeložte přes obličej. Až vychladne, setřete olej. Postup opakujte, dokud nesetřete všechny nečistoty. Druhá varianta je místo žínky ohřát vodu a pleť lehce napařit. Do hrnce nalijte horkou vodu, přes hlavu a hrnec spusťte ručník tak, aby jste udrželi páru.

Póry je potřeba zase uzavřít. To můžete udělat vaším oblíbeným přírodním tonikem, nebo jednoduše umyjete obličej studenou vodou.

Pro hydrataci pleti můžete ještě vmasírovat pár kapek bio šípkového oleje (či jakéhokoli hydratačního) a nepotřebujete používat žádné krémy.

Fushi organické oleje jsou úžasné, protože nezanechávají mastný film. Jsou baleny ve skle. Nepoužívání chemických přípravků pomáháte přírodě.