Aloe Vera štáva

Aloe Vera zázračná rostlina

Aloe vera rostlina byla používána po celém světě po celá staletí a byla dobře známa pro své zkrášlující a léčivé vlastnosti. Starověké Řecko objevilo rostlinu Aloe Vera pro své obnovující a léčebné vlastnosti, zatímco Egypťané ji nazvali "rostlinou nesmrtelnosti". Egyptské královny Kleopatra a Nefertiti byly známé tím, že pravidelně používaly rostliny aloe, aby jejich pokožka vypadala zářivě zdravá a mladistvá. Takže podle historie byla určitě tato rostlina velmi zázračná.

Dnes je rostlina stále neuvěřitelně populární a je pravděpodobně nejlépe známá pro svoji lokální aplikaci jako uklidňující gel, který pomáhá zmírnit spáleniny ze slunce, kousance od komárů, podráždění pokožky a drobné popáleniny. Aloe se také pravidelně používá jako složka mnoha přípravků pro péči o vlasy a pokožku a při užívání jako šťáva je také považována za prospěšnou pro podporu osob s chronickými zažívacími a kožními problémy.

Nutriční složení a upozornění

Aloe vera má velmi bohatou nutriční složku; včetně důležitých antioxidačních vitaminů A, C a E, stejně jako vitamínů B1, B2, B3, B12 a kyseliny listové. Minerály, jako je hořčík, draslík, vápník, zinek, měď a chrom se také nacházejí v hojnosti v rostlině aloe vera v kombinaci s aminokyselinami, polysacharidy, enzymy a dalšími aktivními fytonutrienty.

9 Klíčových výhody používání aloe vera štávy

Výživná hustá super potravina – nabitá po okraji vitamíny, minerály, polysacharidy a aminokyseliny
Podporuje zdravé trávení - vykazuje gastro ochranné vlastnosti
Udržuje zdravou střevní pravidelnost - může být prospěšné pro osoby, které mají tendenci trpět zácpou a syndromem dráždivého střeva
Může zvýšit intestinální absorpci živin
Může podpořit zdravý imunitní systém

Je dokázáno, že prebiotické potraviny hrají roli při zvyšování přítomnosti prospěšných bakterií v gastrointestinálním traktu
Je dobře známá pro revitalizaci, hydrataci a zvlhčení pokožky (zejména spáleniny). 

Protizánětlivý - nejen uklidňující na trávicím traktu, ale může také pomoci snížit projevy na kůži pro ty, kteří trpí ekzémy, psoriázou a dermatitidou.
Přínosná pro muže s citlivou kůží – Aloe vera může být použita jako gel na holení i po holení, protože je velmi hydratační a ochlazující. Pro muže, kteří jsou náchylní k podráždění pokožky.  

Nejlepší tipy pro výběr kvalitní šťávy z aloe vera:

1. Klíčem je zjistit následující informace o produktu:

Kde se vyrábí? - Je to organické, nepasterizované, lisované za studena a nefiltrované pro maximální účinnost?
Obsahuje produkt spíše vnitřní gel z rostliny než vnější kůru, neboť může ovlivnit chutnost produktu i obsah vlákniny?
Byl výrobek zředěn vodou nebo jiným předmětem? Vždy se podívejte na procento (%) skutečné aloe vera v produktu. Vždy se zaměřte na produkt, který se skládá z alespoň 99,5% aloe nebo vyšší.

Jsou přidány další přísady - barvy, příchutě, konzervační látky nebo zahušťovadla?
Jaká je doba trvanlivosti? - dobrý výrobek by měl mít po otevření trvanlivost maximálně 2 až 4 týdny, pak již začínají růst spóry plísní. Pokud má výrobek mnohem delší životnost, mohou být přidány další konzervační látky, aby se prodloužila skladovatelnost.

2. Zapojte své smysly při výběru:

Jaká je struktura - měla by být nefiltrovaná a měla by obsahovat šťavnaté hrudkové kousky aloe gelu v celé kapalině?
Jaká je barva - Je to krásné světlé anebo má bledou barvu?
Jak to chutná - měla by mít trochu hořkou a chutnou chuť, ale pokud produkt také obsahuje vnější kůži, pak bude chuť nepochopitelně hořká a docela nepříjemná!

3. Typ použitého obalu:

Měl by být zabalen do skleněné láhve, aby se zajistilo, že do výrobku nebudou vypouštěny škodlivé chemikálie z plastu. Sklo je vždy nejlepší!

Je skleněná láhev tmavá, aby se chránil obsah před světlem, teplem a oxidací?

3. Dobré důvody pro začlenění aloe vera štávy do vašeho denního rutinního používání

Považováno za super potraviny – obsahuje nejrůznějšími nutričními poklady.
Podporuje trávicí systém mnoha různými způsoby!
Brilantní pro pokožku vykazující vynikající protizánětlivé vlastnosti

Použití a dávkování Aloe Vera štávy

Vezměte 3-5 polévkových lžic (50-90 ml) denně před jídlem nebo upravte dávku po poradě s lékařem. Pár polévkových lžiček (asi 50 ml) šťávy z aloe vera je nejlépe používat ráno na prázdný žaludek, pomáhá vyčistit střeva a doplnit živiny (vyčistí potrubí:-)).
Různí lidé jsou různě ovlivňováni Aloe Vera šťávou. Nejlepší je začít s používáním v malých množstvích, abyste zjistili, jak dobře to vaše tělo snáší. Někteří lidé mohou mít laxativní vliv. Neměla by se užívat delší než 3 týdny a nedoporučuje se k dlouhodobému užívání.
Pokud jste ochutnali aloe Vera a nechutná Vám pití čisté šťávy z Aloe Vera samo o sobě, může být dobrý nápad začlenit ji do každodenního smoothie. Proč nezkusit recept níže, abyste mohli začít.

Smoothie recept s aloe vera šťávy

Mango, pomeranč, mrkev a zázvorový smoothie

Složení:
1 x mango
1 x pomeranč
1 x mrkev
½ rozměrový box velikosti zázvoru
2 lžíce šťávy z aloe vera
Několik hrstí kostek ledu
Voda - volitelně, v závislosti na konzistenci, kterou se vám líbí


Metoda:
Přidejte všechny ingredience do mixéru a vychutnejte si šťávu plnou vitamínů!

Skladování:

Aloe vera by měla být jednou otevřena v chladničce a je nejlepší konzumovat produkt do 3 týdnů po otevření. Aloe vera šťáva, která neobsahuje žádné konzervační látky, nemá velmi dlouhou životnost po otevření a vystavení kyslíku, světlu a teplu.